To kawałek mojego muzycznego świata zilustrowanego piosenkami, zdjęciami i okładkami płyt. Zapraszam do czytania i słuchania. Zacznę od końca:

W maju 2017 roku ukazał się mój drugi autorski album w wersji CD i na winylu zatytułowany „Fala”. To bardzo osobiste piosenki. Mam nadzieję, że oswajanie emocji to też Wasza codzienność. Jeśli tak, zapraszam, posłuchajcie albumu. Możecie też zakupić go w wersji cyfrowej tutaj.

Płytę nagrałam ze świetnymi muzykami z zespołu Stryjo: Nikolą Kołodziejczykiem, Michałem Bryndalem i Maćkiem Szczycińskim. Nagrania zrealizował: Kris Górski, a płytę zmiksował i zmasterował: Błażej Domański. „Fala” nie ukazałaby się gdyby nie pomoc darczyńców, którzy byli ze mną podczas akcji wydania płyty na portalu: wspieram.to. Z serca dziękuję im i pozdrawiam wszystkich w tym miejscu!

Z kolei mój debiutancki album zatytułowany „Silence” miał swoją premierę w 2012 roku i został wydany nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Na ten album pisałam teksty, a muzykę komponowali znakomici jazzmani: Nikola Kołodziejczyk, Maciej „Kocin” Kociński i Kamil Urbański. Na krążku znajdziecie też śpiewane przeze mnie wiersze Czesława Miłosza.


Wystąpiłam również gościnnie na albumach: „Marysia – wiersze z Kazachstanu” Soundcheck, „Nils Project”.

Moja droga edukacji muzycznej przebiegła dość klasycznie: I i II st. Państwowa Szkoły Muzycznej w Słupsku, następnie Akademia Muzyczna w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna oraz Akademia Muzyczna w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa. Studiowałam też w Consevatorio di Santa Cecilia w Rzymie dzięki udziale w programie Socrates-Erasmus.

W latach 2009-2015 byłam związana związana z Operą Krakowską, a także z chórami gospel w Krakowie i na Śląsku jako dyrygentka i trener wokalny.

Aktualnie występuję w dużych formach wokalno-instrumentalnych, m.in. wcielam się w postać Marusi i wykonuje partie chóralne w operze „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry (Festival Malta w Poznaniu).

Aktualnie występuję w dużych formach wokalno-instrumentalnych, m.in. wcielam się w postać Marusi i wykonuje partie chóralne w operze „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry (Festival Malta w Poznaniu).

Śpiewam w widowisku muzyczno-baletowym „Kryptonim 27” inspirowanym dziełami Zdzisława Beksińskiego (NCK w Krakowie).

Ponadto wystąpiłam w spektaklu-oratorium: „Pamiętniki z powstania warszawskiego” z muzyką Jerzego Satanowskiego w reżyserii Krystyny Jandy oraz premierowych wykonaniach kompozycji i aranżacji Nikoli Kołodziejczyka, m. in. „Koncertu Brzezińskiego” (Filharmonia Łódzka), „Śpiewników domowych Moniuszki”(Filharmonia w Szczecinie), „Chord Nation” (Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie).

Aktualnie współpracuję od 2013 roku z chórem dziecięcym działającym przy Stowarzyszeniu K40.

fot. Piotr Brakstor